Sprawozdanie z X spotkania sieci humanistów

Spotkanie odbyło się dnia 02  grudnia 2014 roku w godzinach od 15.00 do 18.00  Powiatowym Centrum Edukacji i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznejw Wołowie ul T. Kościuszki 27, tel.71 389 21. Uczestniczyło w nim 25 członków sieci humanistów powiatu wołowskiego oraz 9 nauczycieli spoza sieci, którzy zostali zaproszeni. Byli między innymi nauczyciele bibliotekarze, którzy tego dnia mieli spotkanie swojej sieci. Pani kierownik Urszula Bajewicz wraz ze swoimi sieciowcami przyjęła zaproszenie i wszyscy zaszczycili nas swoją obecnością. Na sieć przybyła też Ewa Książczyk – metodyk języka polskiego.

 

Przybyłych na sieć nauczycieli przywitała koordynator sieci humanistów – Danuta Haller.  

Koordynator sieci  - Danuta Haller -  wręczyła uczestnikom sieci poświadczenie uczestnictwa w projekcie Kompleksowy system doskonalenia nauczycieli drogą do sukcesu szkół powiatu wołowskiego w roku 2014 oraz świąteczne upominki w postaci  gwiazdek z logiem SP w Starym Wołowie. Upominki wykonali uczniowie tej szkoły z masy solnej.

Następnie koordynator sieci przedstawiła panie trenerki:  Grażynę Skoczekwizaż i Romę Szafarek- stylizacja. Temat spotkania to:  Budowanie profesjonalnego wizerunku". Wizaż i stylizacja w codziennym życiu każdego człowieka.

Panie trenerki przywiozły ze sobą oprócz wiedzy merytorycznej warsztat do stylizacji i wizażu – kufer kosmetyków, malowideł i pędzli oraz „szafę uniwersalnych ubrań wyjściowych.

Spotkanie miało charakter warsztatowy. Na początku wysłuchano krótkiego wykładu na temat  wykonywania profesjonalnego makijażu, typu sylwetek damskich i męskich. Dokonano analizy kolorystycznej i omówiono jaki makijaży należy wykonać do każdego typu urody. Pracowaliśmy w dwóch grupach. Sporo czasu poświęcono na wykonanie indywidualnego makijażu każdej uczestniczce spotkania. Poruszono zagadnienie psychologii kolorów ubiorze biznesowym. Spotkaniu towarzyszyła radosna i pełna otwartości atmosfera.

To kolejne spotkanie, które potwierdza, że jesteśmy zgraną, otwartą na innych grupą nauczycieli w powiecie wołowskim. Nie mamy barier, bawimy się świetnie i uczymy jednocześnie – żaden temat nie jest dla nas niepotrzebny. W każdym zakresie potrafimy znaleźć coś dla siebie, by wykorzystać to w pracy i codziennym życiu.

Szkoda, że było to…

OSTATNIE SPOTKANIE W RAMACH NASZEGO PROJEKTU!!!

Przed nami teraz spotkania z metodykami Ewą Książczyk Wiktorem Mikuckim.

               

Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na X spotkanie sieci. Wszystkie spotkania HUMANISTÓW w ramach projektu potwierdziły,  że poprzez swą  otwartość, zaangażowanie i pozytywne nastawienie tworzymy niepowtarzalną grupę nauczycieli powiatu wołowskiego.

 Współpracują też z humanistami inni nauczyciele, którzy nie są w sieci.

Za to wszystkim koordynator sieci – D. Haller złożyła serdeczne podziękowania w imieniu kierownictwa projektu i własnym.

 

Danuta Haller

koordynator sieci współpracy i samokształcenia

nauczycieli humanistów

Nauczyciele pracują zespołowo

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj0
W tym miesiącu21
Ogółem50250

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Kapitał ludzkiPowiat WołowskiOśrodek Rozwoju Edukacji